KONST / Oljemålningar / Oljemålning 17177024

nr 1717 7024

Margareta Adelborg

(1918-2012), Sverige

Oljemålning, Margareta Adelborg (1918-2012), komposition. Signerad. Olja på duk, 65x95 cm, yttermått inklusive ram: 79x109 cm

Margareta Adelborg, svensk tecknare och keramiker född 1918, död 2012.

Utrop:

800 kr

Såld:

600 kr

måndag 18 augusti 2025
kl 18:02:05

14/8 22:41:40 1      500 kr
15/8 12:37:06 2      Vinnande bud

Margareta Adelborg

Läs mer om Margareta Adelborg